poniedziałek, 5 września 2016

Recenzja: How to Stay Cool, Calm and Collected: A Stress-Control Plan for Business People, John NewmanKsiążka, pt. How to Stay Cool, Calm and Collected: A Stress-Control Plan for Business People, John’a Newman’a to wartościowy poradnik nie tylko dla tych, którzy nie radzą sobie ze stresem. Przeczytawszy tę książkę, z całą pewnością stwierdzam, że jest to pozycja absolutnie dla każdego.
Zanim sięgnęłam po tę książkę, po tym, jak moja lekarka zasugerowała mi, abym spróbowała popracować nad eliminacją stresu ze swojego codziennego życia, nie sądziłam, że wyczytam w niej coś, czego już bym nie wiedziała. Nie zdawałam sobie jednak sprawy z tego, jak często padałam ofiarą stresu, kompletnie sobie tego nie uświadamiając oraz jakie uczucia, zachowania, czy reakcje mają swoje źródło właśnie w stresie. 
Newman w swojej książce opisuje szeroki wachlarz technik radzenia sobie ze stresem oraz rozwiązywania problemów. Są to proste ćwiczenia do zastosowania od razu, gdy tylko zorientujesz się, że włączyły się Twoje automatyczne reakcje na stres. W publikacji zawartych jest także wiele innych metod, mniej lub bardziej do mnie przemawiających, niemniej jednak jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Autor dzieli się bowiem technikami, które możesz stosować codziennie nie tyle w stresującej sytuacji, co zapobiegawczo oraz w celu zniwelowania skutków stresu w Twoim organizmie i umyśle. 
Poza dogłębną analizą stresu i kierującymi nim mechanizmami, Newman zwraca uwagę również na fakt, iż ważnym elementem walki ze stresem jest codzienny relaks. Pisze, że warto wygospodarować sobie codziennie czas na jakąś przyjemność, np. 30 min. na obcowanie z naturą, na obejrzenie katalogów z fascynującymi dziełami sztuki, taniec itd. Gorąco polecam Ci wdrożenie tej rady w swoje życie - już po kilku dniach psychicznie poczujesz się o niebo lepiej, jakby Twój umysł był przewietrzony, wolny, a Ty będziesz po prostu szczęśliwsza/y! (Czytaj więcej w Sekrety Skutecznego Relaksu)
Choć publikacja How to Stay Cool, Calm and Collected… nie jest nowością (wydana została w 2007r.), to zawarta w niej wiedza - zarówno teoretyczna, jak i praktyczna, jest nadal absolutnie aktualna. Polecam tę książkę wszystkim - nie tylko tym, którzy cierpią z powodu nadmiaru stresu lub nieumiejętności radzenia sobie z nim. Każdy człowiek codziennie doświadcza stresu. Świadomość tego, czym tak naprawdę jest, jakie mechanizmy nim rządzą i jak temu zaradzić, w znakomity sposób wpłynie na jakość Twojego życia.


E-book dostępny jest w Google Books.
Zarejestrowani użytkownicy mogą przeczytać poradnik bezpłatnie w serwisie www.safaribooksonline.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za Twój komentarz!