czwartek, 3 listopada 2016

Recenzja mistrzowskiego poradnika dla przedsiębiorczych kobiet: Fairy-Tales Success. A Guide to Entrepreneurial Magic.


Poradnik Fairy-Tales Success…, napisany przez Adrienne Arieff i Beverly West to obowiązkowa pozycja dla każdej kobiety planującej rozpocząć własną działalność gospodarczą. Znajdziemy tu nie tylko dziesiątki praktycznych porad z rodzaju „jak zrobić…?”, ale również konkretne przykłady i analizę działań oraz całych kampanii przeprowadzonych przez znane marki (tzw. case studies), a także informacje na temat tego, gdzie i w jakim zakresie można szukać pomocy nie tylko na etapie zakładania własnej firmy, ale też gdy jesteśmy właścicielami już istniejących przedsiębiorstw.
Książkę zdecydowanie wyróżnia jej forma - pretekstem do dogłębnej analizy budowania własnego biznesu jest nic innego jak baśń (ang. fairy-tale) i jest nią wszystkim dobrze znany „Kopciuszek”. Autorki nadają jej jednak nowego znaczenia, pokazując w jaki sposób Kopciuszek zbudował swoją markę. Ponadto przekładają te sytuacje na język prawdziwego życia. Na pierwszy rzut oka porównanie budowania renomy własnej firmy do baśniowego Kopciuszka może wydać się naiwne i banalne, jednak z czasem przekonujemy się do tego, jakże dobrego pomysłu!
Autorki rozkładają baśń na czynniki pierwsze i dzięki temu krok po kroku omawiają nie tylko kolejne fazy budowania własnego biznesu, ale od samego początku kładą duży nacisk na dbanie o jego renomę już od pierwszych dni jego istnienia. I tak, z książki dowiemy się kolejno: jak napisać biznes plan, jak ustalić strategię marketingową, w jaki sposób zaplanować i zarządzać budżetem, jak nawiązywać kontakty z mediami oraz partnerami biznesowymi, jak wykorzystywać media społecznościowe do reklamy i w jaki sposób nimi zarządzać, jak zorganizować wydarzenie promujące naszą działalność, jak przygotować plan działania w sytuacji kryzysowej (ang. disaster recovery plan) oraz jak radzić sobie w obliczu niepożądanych zdarzeń (ang. issues), a także jak negocjować. 
Poradnik Fairy-Tales Success… wzbogacony jest również o portrety kilkunastu kobiet sukcesu, które opowiadają o sobie oraz dzielą się najważniejszymi poradami odnośnie do budowania sukcesu, jakie same kiedykolwiek otrzymały. 
Publikacja Fairy-Tales Success… to bardzo cenny poradnik, który polecam wszystkim kobietom myślącym o własnym biznesie. To niezwykle lekki poradnik, który z jednej strony przenosi nas w niezwykły, baśniowy świat, z drugiej natomiast udziela nam praktycznych porad, a także istotnych informacji na temat tego, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas każdej fazy budowania i prowadzenia własnej marki.


E-book dostępny jest w Google Books.

Zarejestrowani użytkownicy mogą przeczytać poradnik bezpłatnie w serwisie www.safaribooksonline.com. 

2 komentarze:

  1. Brzmi super, zachęciła mnie ta recenzja, będę szukać!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym ją przeczytała, bo zdecydowanie jestem kobietą przedsiębiorczą, niestety jeśli chodzi o angielski, to nie czuję się na siłach, żeby przeczytać książkę w obcym języku. :(

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za Twój komentarz!